Design prodává

Stará známá pravda je, že obal prodává. Proč to nevyužít i při nabídkách? Je to mnohokrát první oficiální dokument, který od vás zákazník dostane.

Představte si, že si chcete koupit domů novou kuchyňskou linku, nebo okna. V tomto případě asi nepůjdete na e-shop a nekoupíte si to přímo. Jelikož v obou případech se jedná o větší investici, oslovíte několik firem. Každá firma by si s vámi měla projít vaše požadavky a připravit řešení přesně pro vás.

Jednu věc jako zákazník možná nevnímáte a sice to, že nad každou nabídkou musí prosedět obchodník dané firmy nějaký čas, přičemž kromě vítězného šťastlivce to dělali všichni zdarma. Ale o tom je jiný článek.

Dostanete několik cenových nabídek. Samozřejmě, cena je až na prvním místě, takže i ten nejsympatičtější prodejce to bude mít více než obtížné, pokud bude cenou výrazně vyšší než konkurence. Prodejce na vás určitě udělá nějaký lidský dojem a protože jsme sociální tvory, je to důležitý aspekt při výběru, i když všichni víme, že nelogický.

Jenže pak si večer sednete s rodinou a hodnotíte jednotlivé nabídky. Jejich úroveň nemusí sice kopírovat kvalitu firmy, ale je to jako s obalem od jogurtu. Ten v pěkném obalu asi chutná lépe :)

Koneckonců, kdyby se nám nelíbily pěkné a barevné věci, tak by byly všechny auta černé a nenosili bychom šílené ponožky, každou jiné barvy.

Je to tak, když se nám něco líbí, máme k tomu větší důvěru. Pěkná nabídka bude mít větší šanci na úspěch.

No a nyní se přeneste do opačné pozice, že vy jste ten obchodník, který chce prodat. Bude vám záležet na dojmu, který vaše nabídka zanechá? Věřím, že ano.

Jak má vypadat cenová nabídka?
Jak má vypadat cenová nabídka?

Asi jste v životě již obdrželi více cenových nabídek, jako zákazník, a vybrali jste si z nich ty, které jste přetavili do objednávky...

Design prodává
Design prodává

Stará známá pravda je, že obal prodává. Proč toho nevyužít i při nabídkách? Je to mnohokrát první oficiální dokument...

Kdy je lépe nabídku nevyhrát
Vynikající cenová nabídka
Vynikající cenová nabídka

Vaše cesta k úspěšnému uzavření obchodu začíná silným návrhem. Dobře zpracovaná cenová nabídka nejen...

Nabídka odsouhlasená. Co dál?
5 kroků ke zvýšení prodeje
5 kroků ke zvýšení prodeje

Hledáte radu, jak zlepšit svá prodejní čísla a splnit své prodejní cíle? Potřebujete dosáhnout prodávat víc?

Jak ovlivnit chování kupujících
Umění vyjednávat
Umění vyjednávat

Ve světě podnikání je vyjednávání nezbytnou a rozhodující dovedností. Ať už vyjednáváte o smlouvě nebo o ceně.

Celoživotní hodnota zákazníka
Vyhněte se pastím při psaní nabídek
Neodolatelné cenové nabídky
Neodolatelné cenové nabídky

Porozumění psychologii stojící za přesvědčivými cenovými nabídkami je klíčem k vytvoření nabídek, které upoutají pozornost a vybízí k jednání.